Zimní Zahrady

Konstrukce

Zimní zahrady vychází z konstrukce EURO oken. Střešní konstrukce je zpravidla širších rozměrů ohoblovaných na rozměr 68 – 80 x 100 – 140 mm. Lemování střech a krytí krokví dodáváno v profilech Gutmann povrchově ošetřených eloxováním.

Dřevo

Pečlivý výběr materiálu je podmínkou pro zabezpečení vysoké kvality a tvarové stálosti. Základním konstrukčním prvkem je dřevěný třívrstvý lepený hranol, vysoušený na 11 – 14 % abs. vlhkosti. Nejčastěji používanými dřevinami jsou evropské jehličnany smrk a borovice, z evropských listnáčů pak pouze dub – viz vzorník.

Tvar zimních zahrad

Zakázková výroba a vlastní konstrukce zahrad umožňuje vytvářet libovolné tvary dle individuálních projektů jednotlivých staveb.

Izolační dvojsklo

Prosklené svislé konstrukce lze kombinovat do různých variant zasklení. Standardní sestavení ze dvou tabulí skla o tloušťce 4 mm se vzduchovou dutinou mezi skly 16 mm zabezpečují koeficient prostupu tepla k=1,1 W/m2K a index zvukové neprozvučnosti i=32 dB. Použitím speciálních výplní a možných kombinací skel lze dosáhnout tepelné prostupnosti k=0,7 W/m2K a index zvukové neprozvučnosti až do 44 dB. Zasklení lze kombinovat s ornamentními, tónovanými či bezpečnostními skly. Prosklené střechy zimních zahrad jsou zpravidla složeny z tvrzených skel ESG a bezpečnostních skel splňujících statické zatížení na plochu střechy.

Povrchová úprava

Transparentní nebo krycí povrchová úprava je prováděna ekologicky nezávadnými, vysoce kvalitními barvami značky SIKKENS, ICA, ZOBEL, ADLER. Před vlastním nátěrem je dřevo nejprve impregnováno a vrchní nátěr je aplikován vysokotlakým stříkáním. Barevné odstíny lze vybírat ze vzorníků  či vzorkovnice RAL. Na povrchovou úpravu je standardně poskytována pětiletá záruka, bez mechanického poškození však tyto barvy zůstávají svěží po celá desetiletí.

Ukázky zimních zahrad