Dveře

Dřevo

Pečlivý výběr materiálu je podmínkou pro zabezpečení vysoké kvality a tvarové stálosti. Základním konstrukčním prvkem je dřevěný třívrstvý lepený hranol, vysoušený na 11 – 14 % abs. vlhkosti, před vlastní výrobou ohoblovaný na rozměr 78 x 80 mm. Nejčastěji používanými dřevinami jsou evropské jehličnany smrk a borovice, z evropských listnáčů pak pouze dub. Pro svoji jedinečnou barvu a strukturu si stále větší oblibu získávají tropické dřeviny rodu meranti a eukalyptus – viz vzorník

Tvary dveří

Zakázková výroba a vlastní konstrukce dveří umožňuje vytvářet libovolné tvary dle individuálních projektů jednotlivých staveb či rekonstrukcí. Dveře jednokřídlé, dvoukřídlé, obloukové či šikmé tvary mohou být dále ozvláštněny použitím speciálních ornamentních skel či výplňovými sendvičovými PUR deskami imitujícími kazetu či palubkové provedení. Výplňové sendvičové desky PUR splňují tepelně-izolační vlastnosti k=1,6 W/m2K. Součástí vchodových dveří je rámová zárubeň z třívrstvého lepeného hranolu.

Těsnění

Elastické celoobvodové těsnění je vyrobeno z trvale plastické silikonové pryže nebo měkčeného PUR a zasazeno do drážky ve dveřním křídle. Pro zvýšení jeho zvukových izolačních účinků lze toto těsnění zdvojnásobit.

Dveřní kování

Bezpečnostní dveřní ROTO rozvora s háky či trnová zajišťuje vícebodové bezpečné uzamčení v jedné rovině. Standardně dodávané bezpečnostní dveřní vrchní štítky lze vybírat ze široké škály materiálů od hliníkových eloxovaných povrchů, mosazi, chromu či nerezi dle výběru zákazníka.

Povrchová úprava

Transparentní nebo krycí povrchová úprava je prováděna ekologicky nezávadnými, vysoce kvalitními barvami značky SIKKENS, ICA, ZOBEL, ADLER. Před vlastním nátěrem je dřevo nejprve impregnováno a vrchní nátěr je aplikován vysokotlakým stříkáním. Barevné odstíny lze vybírat ze vzorníků  či vzorkovnice RAL mannapotheke.de. Záruka 5 let, bez mechanického poškození však barvy zůstávají svěží po celá desetiletí.

Ukázka naších dveří